WARSZTATY Z GOŚĆMI

Teatr Pneumatyczny -> Zajęcia -> Z gośćmi

Nieustannie staramy się rozwijać nasz warsztat. Doskonałą okazją ku temu są spotkania z ludźmi, od których możemy się czegoś nauczyć oraz z którymi mamy szansę wymieniać się doświadczeniami i obserwacjami na temat teatru. Regularnie zapraszamy do Augustowa gości na co dzień zajmujących się nie tylko teatrem, ale też pokrewnymi dziedzinami sztuki.

Naszymi gośćmi byli m.in.:

Paweł Sakowicz

Choreograf, tancerz, twórca performansów oraz spektakli teatralnych, współpracujący m.in. z Nowym Teatrem w Warszawie i Narodowym Starym Teatrem w Krakowie. Nasze spotkanie bazowało na pracy z ciałem.

Wojciech Tremiszewski

Aktor teatralny i filmowy, reżyser, dramaturg, improwizator, instruktor teatralny, członek niegdysiejszego Kabaretu Limo. Podczas warsztatu rozwijaliśmy nasze umiejętności improwizatorskie.

Marta Niedziółka

Pedagożka, animatorka kultury, wieloletnia instruktorka teatralna, prowadząca m.in. węgorzewski Teatr W kieszeni. Wspólnie ćwiczyliśmy m.in. rozwijanie scenicznej współpracy zespołowej.

Patryk Ołdziejewski

Aktor, reżyser spektakli i projektów interdyscyplinarnych. Na co dzień pracuje w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Podczas warsztatu skupialiśmy się m.in. na pracy z wierszem.

Kamil Przystał

Aktor i mim, współpracujący m.in. z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Podczas spotkania poznawaliśmy pantomimę i rozwijaliśmy nasz warsztat aktorski.

Maciej Kowalczyk

Aktor, pedagog teatru, twórca projektów społecznych, na co dzień pracujący w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. W czasie warsztatu pracowaliśmy na tekście, tworząc m.in. sceniczną adaptację jednej z inuickich legend.

Mateusz Sacharzewski

Aktor, reżyser, założyciel i opiekun Teatru The MASK z Bielska Podlaskiego. Podczas warsztatów rozwijaliśmy umiejętności aktorskie skupione wokół współpracy i narzędzi commedii dell'arte.

Weronika Zajkowska

Studentka Wydziału Reżyserii Dramatu AST w Krakowie. Nasze spotkanie, bazujące na pracy z ciałem i wyobraźnią, dotyczyło podstawowych metod aktorskich przekładanych na współczesne formy eksplorowania.

Raz jeszcze dziękujemy za wszystkie te inspirujące spotkania. 

Zostają z nami na dalszą teatralną drogę! 🙂

8