WARSZTATY Z GOŚĆMI
Teatr Pneumatyczny -> Zajęcia -> Z gośćmi
Nieustannie staramy się rozwijać nasz warsztat. Doskonałą okazją ku temu są spotkania z ludźmi, od których możemy się czegoś nauczyć oraz z którymi mamy szansę wymieniać się doświadczeniami i obserwacjami na temat teatru. Regularnie zapraszamy do Augustowa gości na co dzień zajmujących się nie tylko teatrem, ale też pokrewnymi dziedzinami sztuki.
Naszymi gośćmi byli m.in.:
Choreograf, tancerz, twórca performansów oraz spektakli teatralnych, współpracujący m.in. z Nowym Teatrem w Warszawie i Narodowym Starym Teatrem w Krakowie. Nasze spotkanie bazowało na pracy z ciałem.
Aktor teatralny i filmowy, reżyser, dramaturg, improwizator, instruktor teatralny, członek niegdysiejszego Kabaretu Limo. Podczas warsztatu rozwijaliśmy nasze umiejętności improwizatorskie.
Pedagożka, animatorka kultury, wieloletnia instruktorka teatralna, prowadząca m.in. węgorzewski Teatr W kieszeni. Wspólnie ćwiczyliśmy m.in. rozwijanie scenicznej współpracy zespołowej.
Aktor, reżyser spektakli i projektów interdyscyplinarnych. Na co dzień pracuje w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Podczas warsztatu skupialiśmy się m.in. na pracy z wierszem.
Aktor i mim, współpracujący m.in. z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Podczas spotkania poznawaliśmy pantomimę i rozwijaliśmy nasz warsztat aktorski.
Aktor, pedagog teatru, twórca projektów społecznych, na co dzień pracujący w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. W czasie warsztatu pracowaliśmy na tekście, tworząc m.in. sceniczną adaptację jednej z inuickich legend.
Aktor, reżyser, założyciel i opiekun Teatru The MASK z Bielska Podlaskiego. Podczas warsztatów rozwijaliśmy umiejętności aktorskie skupione wokół współpracy i narzędzi commedii dell'arte.
Studentka Wydziału Reżyserii Dramatu AST w Krakowie. Nasze spotkanie, bazujące na pracy z ciałem i wyobraźnią, dotyczyło podstawowych metod aktorskich przekładanych na współczesne formy eksplorowania.
Raz jeszcze dziękujemy za wszystkie te inspirujące spotkania.
Zostają z nami na dalszą teatralną drogę! 🙂