ZAJĘCIA DLA STARSZYCH

Teatr Pneumatyczny -> Zajęcia -> Dla starszych

Niemal od początku działalności stawiamy w Pneumatycznym na rozwój w formie regularnych spotkań warsztatowych. Dzięki temu, po teatr czynnie sięgać mogą nie tylko osoby przygotowujące spektakle, zaś te grające w przedstawieniach mają przestrzeń do poszerzania wachlarza swoich umiejętności scenicznych.

Na czym polegają zajęcia?

Podczas spotkań pracujemy w oparciu o założenia pedagogiki teatru, impro, dramy i innych gałęzi teatru oraz dyscyplin pokrewnych – odnosimy się również, ma się rozumieć, do teatru klasycznego.

Głównym celem zajęć, podobnie jak w przypadku grup dziecięcych, nie jest przygotowanie do egzaminów na wydziały aktorskie, ale rozwijanie umiejętności, które potrzebne są tak na scenie, jak i w życiu codziennym. Ćwiczymy m.in. uważność na drugą osobę, współpracę zespołową, akceptowanie (siebie i innych), kreatywność oraz świadomość ciała. Oczywiście, wspomniane obszary i wiedza z pewnością mogą być przydatne dla tych, którzy planują studia aktorskie.

Wykorzystujemy ćwiczenia oparte na pracy z ciałem, głosem, wyobraźnią, posiłkujemy się etiudami teatralnymi i grami impro. Część zajęć służy poznawaniu tekstów teatralnych – czytamy scenariusze, oglądamy rejestracje spektakli.

Prowadzenie: Paweł Leszkowicz

Pedagog teatru, psycholog, założyciel Teatru Pneumatycznego, od kilkunastu lat związany z ruchem teatru amatorskiego.

Co istotne, uczęszczanie na warsztaty improwizatorsko-teatralne przy Teatrze Pneumatycznym to nie tyle kurs, co przynależność do społeczności, która poza zajęciami przygotowuje spektakle i aktywnie spędza razem czas. Bardzo istotny jest dla nas dialog, dlatego podczas zajęć większość ćwiczeń szeroko omawiamy i analizujemy. Korzystamy z możliwości spotkań z innymi twórcami, uczymy się od nich, a dodatkowo sami integrujemy się wokół wydarzeń takich jak PneumaCamp (grupowy wyjazd warsztatowo-integracyjny) czy bieżących aktywności i działań związanych z tradycjami Teatru Pneumatycznego.

DLA KOGO? Dla wszystkich osób powyżej 15. roku życia

KIEDY? Środy w godz. 17:00-19:00 (zamiennie 19:00-21:00)

GDZIE? W Miejskim Domu Kultury w Augustowie (Rynek Zygmunta Augusta 9).

JAK? Chętnych do dołączenia prosimy o wiadomość lub telefon – dane znajdują się w zakładce Kontakt.