ZAJĘCIA DLA MŁODSZYCH

Teatr Pneumatyczny -> Zajęcia -> Dla młodszych

Od 2021 przy Teatrze Pneumatycznym w ramach oferty APK prowadzone są zajęcia improwizatorskie dla grup dziecięcych i młodzieżowych. Dedykujemy je osobom powyżej 7. roku życia, które w towarzystwie grupy chcą rozwijać kreatywność, otwartość i po prostu dobrze się bawić.

Na czym polegają zajęcia?

W czasie spotkań pracujemy w oparciu o ideę impro – ćwiczymy umiejętności związane z akceptacją, budowaniem pewności siebie oraz dawaniem wsparcia. Rozwijamy nie tylko wyobraźnię, ale też ciało i związane z nim narzędzia niezbędne tak w warsztacie improwizatora i aktora, jak i w życiu codziennym. Wszystko to w formie gier i zabaw, które w połączeniu z systematycznością i ze świadomą praktyką ćwiczących mogą stać się wspaniałym instrumentem do tworzenia spektakli i występów improwizowanych.

Poprzez zajęcia pragniemy zaszczepiać w młodych osobach otwartość i zainteresowanie sztuką. Naszym celem nie jest wykształcenie przyszłych aktorów, lecz zaszczepienie w dzieciach i młodzieży zainteresowania teatrem oraz pokazanie im wartości, które niesie ze sobą sztuka.

Prowadzenie: Konrad Milanowski

Aktor Teatru Pneumatycznego, poeta, rysownik komiksów oraz autor scenariuszy teatralnych. Stypendysta Burmistrza Miasta Augustowa w roku 2021.

W poszczególnych latach w prowadzeniu grup dziecięco-młodzieżowych pomagali przedstawiciele zrzeszonej w Teatrze Pneumatycznym starszej młodzieży i studenci: Izabela Walicka, Kaja Granacka, Przemysław Stasiulewicz, Krzysztof Białobłockich. Grupa była też prowadzona przez Annę Gajdzińską.

DLA KOGO? Dla osób między 7. a 15. rokiem życia

KIEDY? We wtorki w godz. 18:30-20:00

GDZIE? W Miejskim Domu Kultury w Augustowie (Rynek Zygmunta Augusta 9).

JAK? Chętnych do dołączenia prosimy o wiadomość lub telefon – dane znajdują się w zakładce Kontakt.

KOSZT ZAJĘĆ: 50zł/miesiąc