APOKALIPSA

REŻ. PAWEŁ LESZKOWICZ

Teatr Pneumatyczny -> Spektakle -> Apokalipsa

APOKALIPSA

PREMIERA: 31.10.2021 | CZAS TRWANIA: 55 MINUT

10 grudnia 2020 roku premierę miał „Cyberpunk 2077” – wyczekiwana gra z kilkukrotnie przekładanym terminem wydania. Nam nie było dane przełożyć premiery. Stało się to, czego tak bardzo się baliśmy. Zostaliśmy i przez cały czas próbujemy zrozumieć, dlaczego do tego doszło i jak się stąd wydostać. Jak znaleźć świat, w którym końca nie było. Bo być może gdzieś tam, hen hen, daleko, taki świat istnieje…

Ci, którzy doświadczyli schyłku, zapraszają na jedyne w swoim rodzaju spotkanie. Wykrwawiona, Matka Polka, System Binarny, Nemo, Her/Hair, Bożydar i Krokodillo opowiedzą Wam o (nie tak odległych) światach, które, mimo że miały się nie skończyć, umarły.

Stało się to, czego tak bardzo się baliśmy. Zostaliśmy i przez cały czas próbujemy zrozumieć, dlaczego do tego doszło i jak się stąd wydostać. Jak znaleźć świat, w którym końca nie było. Bo być może gdzieś tam, hen hen, daleko, taki świat istnieje.

(fragment tekstu spektaklu)

TWÓRCY

REŻYSERIA

Paweł Leszkowicz

SCENARIUSZ

Paweł Leszkowicz na podstawie wywiadów i improwizacji Kai Granackiej, Małgorzaty Kulik, Mateusza Olszewskiego, Weroniki Ostrokołowicz, Katarzyny Prokop, Weroniki Rółkowskiej, Rafała Witkowskiego

MUZYKA

W spektaklu wykorzystane zostają fragmenty utworów – „The End” The Doors, „A ja wolę moją mamę” M. Jeżowskiej, „Stabat Mater Dolorosa” G. Pergolesiego, „Op.49 No.4 Wiegenlied / Lullaby” J. Brahmsa.

CHOREOGRAFIA, SCENOGRAFIA, KOSTIUMY

Praca zespołowa

OBSŁUGA TECHNICZNA

Krzysztof Białobłocki, Kinga Piotrowska

PLAKAT

Krzysztof Kasztan Piotrowski

OBSADA

Kaja Granacka

Małgorzata Kulik

Paweł Leszkowicz (głos)

Mateusz Olszewski

Weronika Ostrokołowicz

Katarzyna Prokop

Weronika Rółkowska

Rafał Witkowski